دوره خوشنویسی خط لاتین

زبان های خارجی

مقدمه:

چالش ها، زندگی را جذاب نگه میدارند به همین دلیل است که فکر می کنیم تصمیمات سال نو بسیار محبوب هستند. وقتی تصمیم می گیرید خوشنویسی یاد بگیرید همه چیز را تکان می دهید. در جهان امروز با توجه به گسترش زبان لاتین، به خصوص زبان انگلیسی نیاز به یادگیری شیوه صحیح نوشتاری خط تحریری بیش از پیش احساس میشود. تمرین خوشنویسی دانش عمیقی در مورد ساخت حروف به ما می دهد، به طوری که حروف دستنویس با بالاترین کیفیت وکاملا منحصر به فرد  خود راجلوه میدهد.

 نوشتن به عنوان یک وسیله ارتباطی همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افراد با دست خطشان قضاوت می شوند. داشتن خطی زیبا حتی مدتها پس از فارغ التحصیلی به نظر ضروری میرسد، همچنین خط لاتین زیبا کلید پیشرفت در زمینه کاری و جستجوی شغلی به حساب می آید.

 نوشتن یک متن با خطی زیبا سرگرمی لذت بخشی است، اما چرا با یادگیری هنر خوشنویسی به نوشتن خود شخصیت واقعی نمی دهید؟ گیرندگان کارت شما از نوشتن زیبای نامه های شما لذت خواهند برد و شما می توانید مهارت جدیدی داشته باشید.اگر هنوز متقاعد نشده اید، دلایل زیادی برای یادگیری هنر خوشنویسی وجود دارد:

تسکین استرس

 خوشنویسی لاتین یک سرگرمی عالی برای پذیرفتن است زیرا ارزان است، خلاقانه است و می تواند استرس را کاهش دهد. هنگامی که نامه های خود را تمرین می کنید میتوانید بر روی فعالیت های خود تمرکز کنید و سایر نگرانی ها کنار گذاشته میشوند.

جلب توجه کنید

وقتی برای مصاحبه شغلی میروید،ارسال کارتهای تشکر و قدردانی برای کارفرمای احتمالی خود آداب کاری مناسبی به نظر میرسد، بنا براین شما می بایست کارت خودرا به روشی حرفه ای برجسته نمایید، پس خوشنویسی پاسخی کامل برای این منظور است.

اکنون برای یادگیری خوشنویسی  لاتین خیلی دشوار نیست اما در ابتدا آسان هم نیست و باید ایده‌های خود را در مورد نحوه در دست گرفتن خودکار تغییر دهید، زیرا  شکل گیری حروف با آنچه در دست خط روزمره خود به آن عادت دارید بسیار متفاوت است.

خوشنویسی لاتین علی رقم اینکه یک هنر است، برای تمامی افرادی که با زبانهای خارجی آشنایی دارند یک ضرورت محسوب میشود.

برای دستیابی به خطی زیبا در لاتین ،کلاسهای خوشنویسی لاتین سازمان جهاد دانشگاهی تهران این امکان را برای شما علاقه مندان در محیطی بسیار صمیمی و مناسب فراهم آورده است.

 پیش نیاز:

آشنایی با حروف الفبای لاتین

سر فصل های دوره:

این دوره شامل 24 ساعت اموزشی است که در یک ترم جامع 12 هفته ای برگزار میگردد که برنامه آموزش به صورت زیر می باشد.

آموزش توسط خودکار

  • آشنایی با ابزار های کارو چگونگی تنظیم کاغذ
  • آموزش حرکات پایه
  • اموزش حروف بزرگ و کوچک به صورت تک به تک
  • آموزش اتصال حروف و تمرین کلمه بصورت متصل
  • تمرین جمله
  • مبانی تند نویسی،بیان اصول کار،نحوه به دستگیری خودکار،نحوه خط کشی صفحه،نحوه در دست داشتن کاغذ
  • تند نویسی حروف کوچک،آموزش حرکات مشترک بین حروف کوچک
  • تند نویسی حروف بزرگ،نحوه نوشتن حرکات اصلی و مشترک بین حروف

 

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه برگزاری دوره و همچنین ثبت نام، لطفا با شماره تلفنهای مرکز زبان های خارجی جهاد دانشگاهی تهران 66928719 و 66435278 تماس حاصل فرمایید.

کارشناس دوره های آموزشی: خانم قدیانلو

مسئول آموزش زبان مرکز رشتچی: احمد رضا شجاعی