دوره آمادگی تافل دکتری

زبان های خارجی

دوره های آمادگی آزمون زبان دوره دکتری

EPT, UTEPT, MSRT

دانش و مهارت بالا در زبان انگلیسی یکی از نیازهای اساسی داوطلبین و دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور میباشد که توسط آزمون های استاندارد مورد تایید وزارت علوم مورد ارزیابی قرار گرفته میشود.

کسب حد نصاب امتیاز کافی در این آزمون ها به عنوان پیش نیاز دفاع از رساله دکتری محسوب میشود.

همچنین داوطلبین پذیرش در مقاطع دکتری میتوانند با کسب نمره بالا در این آزمون ها گامی بلند در راستای پذیرش در دانشگاه مورد علاقه خود بردارند.

در چند سال اخیر به دلیل گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی به ویژه دوره های دکتری در داخل کشور و نقش قابل توجه زبان انگلیسی برای قبولی در این دوره ها، آزمون هایی به منظور ارزشیابی توانمندی‌های زبان انگلیسی داوطلبین از طرف دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار می‌شود. این آزمون ها توانایی خواندن و درک مطلب ، تسلط واژگانی و گرامر زبان انگلیسی را مورد ارزشیابی قرار می‌دهند و اغلب به نام تافل دکتری شناخته می‌شوند.

هدف این دوره آموزشی:

آشنا کردن داوطلبین با آزمون تافل دکتری داخل کشور؛ ارتقاء مهارتهای خواندن؛درک مطلب واژگان و گرامر زبان انگلیسی فراگیران این دوره آموزشی.

شرایط پذیرش:

این دوره در سازمان جهاد دانشگاهی تهران ویژه بزرگسالان برگزار میگردد  و لازم است داوطلبین از آشنایی متوسط با مهارت خواندن و درک مطلب واژگان وهمچنین گرامر زبان انگلیسی برخوردار باشند.

ساختار آموزشی:

لازم به یادآوری است همه دوره های آمادگی آزمون های پیشرفته زبان انگلیسی در برگیرنده سرفصل های معرفی شده در این دوره از جمله دوره آمادگی آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ساختار آموزشی دوره حاضر قابل برگزاری هستند.

این دوره شامل یک ترم 30 ساعت است که طی ۱۰ هفته بر اساس سرفصل های ارائه شده به شرح زیر برگزار می گردد.

سرفصل های دوره:

مهارت خواندن : Reading

معرفی انواع پرسش های خواندن و درک مطلب، آموزش نحوه پاسخ دادن به آنها و انجام تمرین با تست های مربوطه، این پرسش ها موارد زیر را شامل می گردد.

 •   چهارچوب کلی متن (Text Overview)
 • موضوع اصلي متن (Main Topic)
 • ايده اصلي متن (Main Idea)
 • ايدههاي خاص متن (Specific Ideas)
 • هدف اصلي نويسنده (Writer’s Main Purpose)
 • ديدگاه نويسنده (Writer’s Viewpoint)
 • جزييات متن: پرس هاي مثبت و منفی (Details)
 • استنتاج (Inference)
 • مرجع ضمير (Pronoun Reference)
 • حدس معني لغات (Guessing the Meanings of Words)
 • ساختار متن (Text Structure Questions)

گرامر:  Grammar

معرفی و آموزش ساختارها و نقاط گرامری مطرح در آزمون های تافل از قبیل ساختار انواع جمله؛ افعال اصلی؛ افعال کمکی؛ شبه فعل ها ؛افعال مجهول ؛اسم و وابسته های پیشین و پسین اسم؛ صفت ؛قید و انواع آن؛ ضمایر؛ حروف اضافه؛ شبه جملات موصولی؛ اسمی و قیدی؛ ربطی ها؛ ساختارهای مقایسه ای؛ جملات‌شرطی؛ نقل قول مستقیم و غیرمستقیم؛ افعال سببی و غیره؛  انجام تمرین با تست های مربوطه.

واژگان: Vocabulary

درک ساختار واژگان: پیشوندها ؛ پسوندها و ریشه ها؛ کمک به یادگیری تعداد قابل توجهی واژه با استفاده از کتب آموزشی واژه معرفی شده در بخش منابع آموزشی؛ انجام تمرین روی تست های مربوطه.

علاقه مندان به شرکت در این دوره آموزشی در قدم اول کافیست که در سایت معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران عضو شوید. برای این منظور، لطفا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

عضویت در سامانه آموزشی معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران

 

همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر ، نحوه برگزاری این دوره ها و مشاوره میتوانید با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن های مرکز زبان جهاد دانشگاهی تهران در ارتباط باشید.  66928719 و 66435278

کارشناس دوره: خانم قدیانلو

مسئول آموزش زبانهای خارجی: احمد رضا شجاعی